14 січня у Житомирі в Центральній міській бібліотеці імені Василя Земляка відбулось підбиття підсумків конкрусу на найкращу ЕКОпоробку для ЕКОялинки.

Юні читачі міських публічних бібліотек долучились до конкурсу на найкращу ЕКОпоробку та приносили хенд-мейд вироби з природніх матеріалів, щоб прикрасити ялинки. Цьогоріч у семи бібліотеках міста до новорічно-різдвяних свят були встановлені живі ялинки – ЕКОялинки, які навесні будуть висаджені у відкритий ґрунт.

Учасниками конкурсу стали 120 дітей, які представили на розсуд журі майже 300 новорічних екологічних виробів з паперу, лози, соломи, дерева, ниток та інших матеріалів. Діти отримали в подарунок почесні значки книголюбів, календарі на 2022 рік "Читай-Дивись" та торбинки для книг.

"Конкурс дає можливість дитині відчути, що свято ми самі собі створюємо, створюємо власними руками, вкладаючи душу, – каже Лариса Харчук. – Новорічну ялинку можна прикрасити екологічними виробами власного виробництва. Також мета цього конкурсу – розкрити читацький потенціал і показати, що діти, які читають, обдаровані у всьому. Цей проєкт ми реалізували за власний рахунок, знайшли можливість купити дітям подарунки за власні кошти".

Ангеліні Федорчук – 15 років. На конкурс екоприкрас вона представила три роботи.

"Я презентувала три екоіграшки на ялинку, – каже Ангеліна Федорчук. – Одна з них – це тигр. Його найскладніше було виготовити, тому що це – техніка валяння. Мені подобається цей виріб. Це – символ року".

Одним із переможців екоконкурсу став Михайло Шубін, який виготовив ялинку з фанери.

"Насправді я не очікував, що отримаю перемогу у цьому конкурсі, – каже Михайло Шубін. – Ця перемога є стимулом розвиватися далі, щоб підкорювати нові вершини".

"Цю ялинку я виготовив з фанери за сім днів, – каже Михайло Шубін. – Було трохи важкувато вирізати сам ескіз. Всі матеріали в світі є вичерпними і тому потрібно використовувати деякі з них повторно. Я захоплююся різьбленням по дереву. Можливо, і свою майбутню професію пов'яжу з цією справою".

Захід  проходив  у  межах  проєкту  «Бібліотечна  ЕКОамбасада». Останніми роками тема екології звучить дуже гостро у загальнопланетарному масштабі. Тож бібліотеки міста «ЛІТтера» активно долучаються до поширення екологічних знань, прищеплення екокультури, формування екомислення та екоповедінки у читачів.

У межах заходу відбувся звітний концерт зимового «Табору книголюбів», під час якого лунали колядки та щедрівки для гостей.

Діти демонстрували власні таланти та разом з вихователями й учасницями танцювального клубу "Ретро" Університету людей поважного віку підготували новорічно-різдвяний театралізований вертеп.
Для книголюбів влаштували новорічно-різдвяний концерт викладачі та студенти Житомирський музичний фаховий коледж імені В.С. Косенка. А ще в бібліотеці посівали справжні козаки Володимир Лисюк та Максим Ковальчук.

19.01.2022


Зараз на сайті

На сайті 80 гостей та 0 користувачів

Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт