Літературні таланти Житомирщини - невід’ємна частина історії і культури нашого краю. Щедра поліська земля благословила на нелегкий шлях літературної творчості багатьох своїх талановитих синів і дочок. Квітень виявився щедрим на літературні таланти. На початку цього місяця народились такі відомі письменники, як Анатолій Журавський, Михайло Пасічник, Василь Врублевський. А 23-го квітня Україна відзначатиме 100-річчя Василя Сидоровича ЗЕМЛЯКА (23.04.1923-17.03.1977).
Це його псевдонім. Справжнє прізвище письменника - Вацек. При народженні батьки назвали його Вацлавом. Він етнічний чех за походженням. Народився у с. Миколаївка, Козятинського району, що на Вінниччині.
Василь Земляк – видатний український письменник і кіносценарист, лауреат Шевченківської премії. Тривалий час працював у Житомирі в редакції газети «Житомирщина». Затим переїхав до Києва.
За романом Василя Земляка «Лебедина зграя» відомий український актор і режисер Іван Миколайчук зняв знаменитий художній фільм «Вавілон ХХ». Цей фільм увійшов до золотої скарбниці українського кінематографу.
На Житомирщині з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України заснована літературна премія ім. В. Земляка. А матеріально підтримує цю відзнаку родина житомирського фермера Валерія Колосівського: дружина Любов Яківна та сини Богдан і Святослав.
Одна з найкращих у Житомирі книгозбірень - Центральна міська бібліотека цілком достойно носить ім’я Василя Земляка. Житомиряни пишаються, що творча спадщина письменника повноправно увійшла у фонд культурних цінностей українського народу, як співця рідної сторони. Саме у нас на поліській землі формувався його талант, були написані перші книги, присвячені нашим землякам і поліській глибинці.
Наразі в Центральній міській бібліотеці імені Василя Земляка проводяться екскурсії музейним простором "ЗемлякOPEN". На фото - гості з Малинської міської територіальної громади - представники Міської ради учнівського самоврядування "Лідер" театрального колективу "Каламайка" та зразкового театрального гуртка " Барвінок".

11.04.2023


Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт