"Жити у Житомирі добре, а ще краще жити Житомиром".
Георгій Мокрицький
28 січня до Дня народження видатного житомирянина, краєзнавця, дослідника, письменника, фотохудожника, видавця, заслуженого журналіста України, почесного члена Національної спілки краєзнавців України, кавалера відзнаки обласної ради "Честь і слава Житомирщини", патріота Георгія Мокрицького, який все своє життя присвятив вивченню рідного краю, відбулось урочисте відкриття Бібліотеки Мокрицького на базі міської публічної бібліотеки-філіалу №3, що знаходиться на символічній вулиці Хлібна, 29.
На відкритті були присутні колеги, друзі, поціновувачі його діяльності, молодь. Він продовжує спілкуватись з нами через свої праці.
"Це була воля Георгія Мокрицького, що ці книжки повинні стати надбанням не тільки краєзнавців, науковців, а й усіх жителів Житомира", – каже Сергій Намєснік.
"Ця бібліотека буде доповнена новими книгами, які будуть видаватися краєзнавцями, колегами. Я думаю, що це буде осередок роботи над краєзнавчою літературою з історії нашого краю", – сказав Геннадій Махорін.
"Георгій Павлович нам залишив 2854 книжки, – каже директорка міських публічних бібліотек ЛІТтера Лариса Харчук. – Упродовж місяця бібліотекарі систематизували весь книжковий фонд бібліотеки Мокрицького, виокремивши 300 книжок, присвячених Житомиру та Житомирщині. Ці книги будуть представлені на окремих краєзнавчих полицях та стануть родзинкою у загально бібліотечному фонді краєзнавчої літератури".
Ці документи стануть доступними для житомирян, які також можна буде знайти в Електронний каталог.
Тепер усі бажаючі зможуть відвідати бібліотеку-кімнату історико-краєзнавчих книг та дізнатись більше про своє рідне місто, вулички, історію, видатні місця та людей з книг, статей, довідників, фотоальбомів та інших праць краєзнавця.
А ще переглянути унікальний лепбук, в якому можна детальніше дізнатись про життєвий та творчий шлях Георгія Мокрицького.
Тож, пориньмо у танго з минулим та відкриймо для себе український вимір та цікаву Житомирщину разом.
Дивіться детальніше у сюжеті.

Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт