ТАБІР КНИГОЛЮБІВ ПРАЦЮЄ ПІД ЧАС КАНІКУЛ З 9.00 ДО 18.00 ГОДИНИ В БІБЛІОТЕЦІ (КРІМ СУБОТИ ТА НЕДІЛІ).

Маєте проблему куди подіти дитину під час канікул? Така проблема постає в більшості працюючих батьків, коли лунає останній дзвінок у дитини в школі. Саме тому, виникла ідея вперше в Україні започаткувати “Табір Книголюбів” на базі Центральної міської бібліотеки імені Василя Земляка для зайнятих батьків та їхніх дітей. Який згодом набув масштабності та проводився на базі бібліотек-філіалів й включав період осінніх, зимових та весняних канікул.

За 2018-2019 рік було охоплено близько 970 книголюбів, які кожного дня поспішали до бібліотеки. З дітьми працювали досвідчені бібліотекарі, більшість з яких має педагогічну освіту. Протягом трьох місяців літа, п’яти табірних змін, з понеділка по п’ятницю в бібліотеці лунав дитячий сміх. Діти перебували в таборі з 9.00 до 18.00 години. Таборят легко було впізнати в місті, адже кожен мав фірмову футболку та кепку жовтого кольору. Книголюби точно запам’ятали свою першу лінійку, намальовану стіннівку та командний девіз.

Починаючи з першії зустрічі дітей зустрічали герої дитячих книг та мультфільмів. Ранок дітей розпочинався з активної зарядки, яку іноді проводили не тільки працівники бібліотеки, але й батьки, які займаються спортом. Разом з книголюбчиками під музику прокидався весь район. Кожен день був тематичним, день друзів, день жовтого кольору та мав завдання, наприклад зробити еко-поробку чи намалювати сімейний портрет.

Книголюби мали насичену та різноманітну програму дня. Особлива увага приділялась книзі. Кожного дня діти мали годину самостійного читання або з бібліотекарем. Найкраще смакувала сучасна українська книга на "книжковому пікніку". Що в подальшому сформувало корисну звичку читати навіть у тих дітей, які раніше це робили без особливого задоволення.

Організовувались літературні зустрічі з письменниками, серед яких Світлана Гресь, Марія Пономаренко, Марія Зіновчук. Книголюби готували вірші та запитання до літературних гостей.

Усі діти обов’язково проходили посвяту до товариства книголюбів й отримували почесний паспорт читача – Єдиний електронний читацький квиток.

До табору запрошувались спеціалісти з різних галузей. Представники управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Житомирській області, які розповідали про безпеку, правила поведінки та дії в надзвичайних ситуаціях. Представники Патрульної поліції Житомирської області вивчали з книголюбчиками правила дорожнього руху, безпечної поведінки під час відпочинку. Проводились профорієнтаційні заняття від представників Житомирського міського центру зайнятості. Також представники Головного територіального управління юстиції у Житомирській області проводили інтерактивні заняття з прав дитини.

Діти відвідували музеї, серед яких Житомирський обласний краєзнавчий музей, музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова, музей Поліції, музей Пожежної охорони, музейний комплекс “Ремісничий двір”.

Побували “за лаштунками” Житомирської кондитерської фабрики “ЖЛ”, побачили як виготовляють солодощі та навіть їх спробували, також відвідали екскурсію на АТ Житомирський маслозавод - компаныя "Рудь"  й ознайомились із процесом виготовлення морозива.

Навіть, відвідали екскурсію до музею на базі 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України, а також державну пожежно-рятувальну частину №1.

Книголюбчики ще й спробували себе в ролі депутатів, адже побували на екскурсії в Житомирській міській раді під час справжньої сесії та Житомирській обласній раді.

Діти пізнавали своє місто автобусною екскурсією, слухаючи розповідь екскурсовода, відвідували туристичні місця та робили селфі. Переглядали в бібліотеці анімований мультфільм про Житомир та читали книги.

Незабутнє враження справила екскурсія в село Дениші. Серед майже дикої природи, далеко від міста, найсмачніші бутерброди, цікаві розваги з природних матеріалів та повне відчуття свободи.

Культурно збагачувались, відвідуючи Житомирський обласний театр ляльок, кінотеатр імені Івана Франка, Житомирську обласну філармонію імені Святослава Ріхтера, “Гнатюк Арт Центр”.

Разом з хореографом в танцювальній студії вивчали основні танцювальні рухи певного стилю. Відкривали в собі творчі можливості на заняттях з малювання.

Діти приймали участь у різноманітних майстер-класах із виготовлення виробів із полімерної глини, паперових квітів, кулонів, розпису пряників ТОВ “Цар-хліб”, опробовували техніку малювання ебру, розписували глину та багато іншого.

До корисного дозвілля додавались інтелектуальні ігри в шахи,  навчання правилам та основам гри, настільні ігри, складання пазлів.

Куди ж без футболу. Хлопці ганяли м’яча на полі, тим часом дівчата релаксували на заняттях з йоги, виконуючи різні асани.

Що може бути краще відпочинку на свіжому повітрі? Кожну п’ятницю книголюби проводили своє дозвілля в Гідропарку серед природи. Також відвідували Шодуарівський парк й катались на атракціонах та каруселях.

Наймасштабнішими подіями були святкові концерти, театральні постановки та інсценізації українських казок, конкурси “Міс та Містер Табору”  у яких приймали участь діти та навіть батьки.

Особливо приємно було отримати відзнаку Житомирської міської ради за проєкт “Табір книголюбів-2019” за професійну організацію роботи дитячого табору, значний внесок у вдосконалення системи відпочинку дітей міста Житомира, високий професіоналізм, ефективне використання новітніх технологій та організацію змістовного відпочинку дітей.

Після такого, хочеться повернутись у дитинство та потрапити до Табору книголюбів.

Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт