До 100-річчя від дня народження українського письменника та кіносценариста, чеха за походженням Василя Земляка (Вацлава Вацека) при Центральній міській бібліотеці міста Житомира, яка йосить його ім'я було відкрито музейний простір "ЗемлякOPEN", який починає набирати все більшої популярності серед дітей, молоді та дорослих. Так, вже було проведено 14 екскурсій та прийнято близько 300 відвідувачів. 

Музейний простір в бібліотеці відтворює атмосферу 50-70-хх років минулого століття – періоду творчості письменника. Цьому передував проєкт "Земляк і земляки", який об'єднував культурну та літературну інтелігенцію Житомирщини. Читачі та друзі бібліотеки почали приносити речі, які були характерні для тієї епохи. Так виник музейний простір "ЗемлякOPEN".

Першою з'явилася друкарська машинка Данила Окийченка (Якова Вознюка) – уродженця Звягельщини, українського письменника, теж не досить дослідженого, як і Василь Земляк, але непересічного. Ця друкарська машинка нині стоїть на імпровізованому столі письменника. Взагалі діти у захваті від друкарських машинок, які ми також дістали зі свого архіву в бібліотеках. Їм подобається, що вони можуть подрукувати на "прабабці", як вони називають, сучасного комп'ютера. Потім з'явилися експонати від членкинь Спілки жінок Житомирщини: рушники, картини, особисті речі письменниці Марії Пономаренко, а також предмети інтер'єру та українського побуту від бібліотекарів і читачів. Принесли також колиску і швейну машинку "Zinger", які згадуються у книжці Василя Земляка "Лебедина зграя". А предмети побуту чехів передали представники Спілки Волинських чехів", – каже Лариса Харчук.

Завітайте за адресою вул. Добровольчих батальйонів, 3.

26.04.2023


Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт