Ми живемо у час діджиталізації, де звичні процеси переводяться в онлайн-формат. Дія - це держава в смартфоні. Її перевагами є те, що тримаючи в руках смартфон, за допомогою декількох кліків можна швидко та доступно отримати онлайн державну послугу, а паперові та пластикові документи тепер можна залишити вдома та мати завжди із собою електронні документи та дані в мобільному застосунку, просто завантаживши додаток на свій смартфон.
Серед цифрових документів в Дії:
- паспорт громадянина України у вигляді ID-картки;
- біометричний закордонний паспорт;
- картка платника податків;
- водійське посвідчення;
- свідотство про реєстрацію транспортного засобу;
- страховий поліс транспортного засобу;
- студентський квиток;
- довідка переселенця;
- свідоцтво про народження вашої дитини.
Платформа містить інформацію про понад 1200 послуг, які завжди під рукою. Серед переліку популярних онлайн-послуг:
- Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19;
- Відкриття ФОП;
- єМалятко;
- пенсії, пільги, допомога та інші.
А ще додатково можна прокачати свої навички із цифрової грамотності, прослухавши освітні серіали та отримати сертифікат, пройшовши тест на загальну цифрову грамотність та національний тест “Цифрограм”, який доповнить Ваше резюме.
Дія: Державні послуги онлайн https://diia.gov.ua/
Дія. Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/
КЗ “Міські публічні бібліотеки” Житомирської міської ради (під брендом ЛІТтера – 14 бібліотек) долучились до проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта», що є складовою національного проєкту «Дія», задля побудови «Держави у смартфоні» та стали хабами цифрової освіти. Адже Бібліотеки – це місце, де кожен громадянин може безкоштовно отримати доступ до сайту Дія.Цифрова освіта, пройти навчання з цифрової грамотності та скористатись державними онлайн-послугами на порталі.
Під час карантину у 2020 році, усі бібліотекарі міських публічних бібліотек пройшли навчання на даній платформі та отримали сертифікати. Також на базі читального залу Центральної міської бібліотеки імені Василя Земляка відвідувачі Університету людей поважного віку (55+) опановували та відпрацьовували навички цифрової грамотності з бібліотекарями, переглядаючи освітні серіали.
Також бібліотекарі активно поширюють інформацію щодо роботи цього сервісу серед своїх користувачів, рекламують серед підписників у бібліотечних групах у соціальних мережах. У кожній бібліотеці створено інформаційні куточки про даний сервіс для відвідувачів.
14 міських публічних бібліотек мають технічне забезпечення та доступ до Інтернету. Кожен житомирянин може обрати бібліотеку територіально (Соколова гора, Богунія, Київська, Чехова, Бердичівська, Шевченка та ін. ) та скористатись безкоштовним доступом до сайту Дія й отримати консультацію у бібліотекаря щодо потрібної послуги.
Бібліотека в Дії – Дія в Бібліотеці.
13.04.2021