Читання книг для дітей під час війни може бути терапією, що здатна відволікти та занурити в добрі історії. Розуміючи в цей нелегкий час важливість та значення мови, дитячої книги, для покращення емоційного стану дітей, міські публічні бібліотеки “ЛІТтера” спільно з дитячим письменником Дмитром Кузьменко (відомий за псевдонімом Кузько Кузякін) започаткували два читацькі проекти для маленьких житомирян: "Годинка читання вголос" на базі бібліотек та "Читання як ліки" в міській лікарні.

“Годинка читання вголос” це - офлайнові читання, соціальна ініціатива, що відбувається в закритих форматах, участь в якій можлива за попередньою реєстрацією за посиланням https://cutt.ly/0Sfhvn9

Даний проект це “живі” зустрічі з Дмитром Кузьменком, суперовим дитячим письменником, почесним амбасадором Житомирщини, автором книжок «Кожен може назвати принцесу», «Неперевіршені задачі», «Зубасті задачки», «#щотакематематика», «Кожен може поцілувати принцесу», «Кожен може стати принцесою».

“Не мені вам розповідати, в якому емоційному стані внаслідок російсько-української війни опинилися наші діти. Замість навчання та ігор вони змушені спати в підвалах та разом з дорослими перебувають під постійним стресовим навантаженням. І тому навіть в цих умовах намагаймося подарувати їм радість нормального спілкування та проживання казки”, - Дмитро Кузьменко.

Зустрічі проходять в безпечних місцях–сховищах. З метою безпеки точний час та локація публічно не розголошується, учасники отримують повідомлення про них за допомогою обраних каналів зворотного зв'язку.

А ще юні читачі постійно отримують завдання-задачки з книжки, яку написали Дмитро Кузьменко та Сашко Дерманський «Неперевіршені задачі» й мають дати правильну відповідь й написати її на сторінці ЛІТтера - бібліотеки міста Житомира.

"Ця соціальна ініціатива дозволяє в умовах війни дарувати дітям радість нормального спілкування та проживання казки", - координаторка проекту Ірина Григоренко.

Схожа ініціатива реалізовувалася у м. Львові. А в мирний час – в київський бібліотеці «Оціум 51».

"Читання як ліки" - метою проекту є допомога стабілізувати психологічно-емоційний стан дітей, які перебувають у лікарні, заспокоїтии їх і посприяти швидшому одужанню.

"Щодня в обідню пору Дмитро Кузьменко, який добре відомий як дитячий письменник Кузько Кузякін, або бібліотекарі приходять до дитячої лікарні і читають маленьким пацієнтам добрі книжки, – каже Ірина Григоренко. – Це не просто читання, а творчий процес, адже паралельно приєднуються різні форми творчої діяльності, зокрема, виконання креативних завдань і майстер-класи", - координаторка проекту Ірина Григоренко.

Житомире, нумо читати дітям!

#годинка_читання_вголос #читання_як_ліки

29.03.2022


Зараз на сайті

На сайті 561 гість та 0 користувачів

Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт