ЛІТтера - бібліотеки міста Житомира отримали в подарунок книги від Люсьєна Шум, виконавчої директорки Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна.
Тепер наші читачі зможуть прочитати такі книги:
"БІГ-СУР" Джек Керуак
Намагаючись дати раду наслідкам неочікуваної слави, що прийшла після публікації роману "В дорозі", та надмірному вживанню алкоголю, альтер-его автора на ім'я Джек Дулуз поселяється у самотній хатині в каньйоні Ретон у Біг-Сурі, де він сподівається віднайти душевний спокій і звільнити свою свідомість від дедалі інтенсивнішого божевілля. Однак чи вдасться йому це, адже спокуси "життя-в-дорозі" завжди поруч, а до Сан-Франциско з його богемним літературним середовищем і шаленими пиятиками рукою подати.
"ВОЛОЦЮГИ ДГАРМИ" Джек Керуак
Це бурхливе життя американської богеми 1950-х років, шалені вечірки й вибухові поетичні читання, гарячий пил автостопу й холод товарних вагонів, духовні поневіряння, дзен-буддизм і єднання з природою, виснажливі мандрівки до гірських вершин і самотні ночівлі серед пустелі. Особиста історія митця, якого роздирають протиріччя: прагнення до усамітнення й принади богемного життя, пошуки дзену й християнського бога.
"ЗАТЬМАРЕННЯ" Філіп К. Дік
Це постмодерний роман із подвійниим дном. З одного боку, захопливий детективний сюжет (наркотичні субкультури, агент поліції, що працює під прикриттям), який тримає читача в напрузі до останньої сторінки, з іншого ж - філософська розповідь про трагічне роздвоєння людини та пошуки власної ідентичності. Де межі людського "я"? Чи справді я є тим, ким себе вважаю? І які неприємні таємниці відкриє стеження за...самим собою. На ці питання намагається знайти відповідь головний герой роману Боб Арктор, він же Фред - таємний агент відділу боротьби з наркотиками, а водночас наркоман, що безнадійно підсів на Препарат С - новий небезпечний наркотик, який заполонив Америку.
"КІЛЬЦЯ САТУРНА" В. Г. Зебальд
Роман є філософською притчею про складну "діалектику" стосунків між простором, часом і людською пам'яттю, а також про здатність простору зберігати в собі сліди минулого, які слугують для людини своєрідними вказівниками і допомагають їй олюднювати простір та розуміти свій світ і світ інших людей.
"ПСИ НА ОЗЕРІ" Мілєнко Єргович
Нано Мазут, відомий боснійський поет та есеїст з канадським громадянством, автор циклу віршів під назвою "Пси на озері", впадає в кому. Його мозок, відгороджений від зовнішних подразників, творить паралельний світ, у якому спогади переплітаються з витворами уяви, минуле стає майбутнім, а мертві з минулих епох крокують попідруч із живими, створюючи фантасмагорійну процесію, що прокладає собі шлях крізь сум'яття Балкан.
Аріф Невзеті, непоказний хлопчина-рецепціоніст, який виявив поета непритомним у його готельному номері, відчуває незбагненну спорідненість із ним і вирішує вдати з себе його родича. А щоб виправдати свої часті візити в лікарню перед сусідом, хлопець вигадує історію важко-хворої кузини Беси і щодня розповідає другові про її життєві пригоди, черпаючи натхнення зі свого захоплення Дубровником, літературою доби Відродження та молодою працівницею лікарні.
"ТРИ СТИГМАТИ ПАЛМЕРА ЕЛДРИЧА" Філіп К. Дік
Кінець ХХІ століття. Земля перенаселена та перегріта настільки, що людям небезпечно перебувати на її поверхні без спеціальних охолоджувальних пристроїв, а в поселеннях-колоніях на інших планетах панують спартанські, майже первісні умови життя. Щоб краще зносити нудне монотонне існування у цьому похмурому технологічному світі, люди призвичаїлися до вживання загадкового наркотику Цукер-К, який дає їм змогу поринати у спільний ілюзорний, радісний світ. Коли промисловець Палмер Елдрич повертається з міжзоряної подорожі, він привозить з собою наркотик Жуй-Ц, який є значно потужнішим за попередній і загарожує занурити у перманентний стан наркотичного марення, яке, як починає підозрювати головни герой роману, насправді контролюється таємничим Елдричем.
"ВАРІАНТИ" Роберт Шеклі
Том Мішкін безтурботно подорожує відкритим космосом, везучи різноманітні товари для поселення на планеті Дора-V, коли на його кораблі раптом трапляєтьтся аварія - виходить з ладу таємнича деталь із кодовою назвою L-1223A. Щоб вирішити проблему, йому доводиться здійснити посадку на загадковій планеті Гармонія, де розташований склад запчастин для космічних кораблів. Однак виявляється, що все не так просто і потрібна йому деталь зберігається не на складі, а в іншій частині планети. Разом із роботом-помічником Том Мішкін вирушає на завдання, яке дуже швидко перетворюється на подорож різноманітними світами, паралельними реальностями та сюжетними лініями.

19.11.2021


Всі права захищено © ЦМБ ім. В. Земляка 2021р. Офіційний сайт