Відзначити  Всеукраїнський день  пам’яті  кіборгів  старшокласники  ЗОШ -15 прийшли з особливим почуттям.  Багато  хто з них   події на Сході України і, зокрема, пекельні дні  оборони Донецького аеропорту, коли  загинуло понад двісті і  українців, знають з розповідей близьких, знайомих друзів.  Знають і з літератури, яку запропонувала молоді головний бібліотекар бібліотеки №5 Централізованої бібліотечної системи О.В. Кочина.

    Зі сцени звучать патріотичні  пісні; на екрані – документальні кадри подій, які сколихнули світ – героїчної оборони  українськими кіборгами маленького клаптика  рідної землі в  районі Донецького аеропорту.  Ведучі заходу  нагадують  офіційні дані  про те,  що відбувалося протягом тих 242 днів,  які стали символом  незламності та мужності українських військових.  Але особливо хвилюючою для аудиторії  стала розповідь житомирянина, бійця 90 батальйону  81-ої аеромобільної бригади  який був учасником тих трагічних подій Андрія Слобоженюка.  Його розповідь , світлої  і мужньої людини, не залишила  байдужим нікого. «Ця війна змінила багатьох з нас, змінила Україну  І ми справді щохвилини були готові до смерті у ті довгі 242 дні оборони  Донцького летовища, - розповідав молоді Андрій, -  але у нас було неймовірне бажання перемогти. Ми знали – треба вистояти».

       Зах

 Хвилиною мовчання вшанували присутні загиблих під час боїв за Донецький аеропорт.

ід був організований спільно працівниками  культури   ( гол. бібліотекар бібліотеки-філіалу №5 О.Кочина, директор Будинку культури «Соколова Гора Л.А.Перегуда),  та освіти  ( директор загальноосвітньої школи №15 – А.П.Жигора).