В рамках проекту «Земляк і земляки»,  здійснюваного Центральною міською бібліотекою ім.Василя Земляка, 31 жовтня о 14 год.30 хв. у музично-театральній бібліотеці (вул.Дмитра Донцова,7) відбудеться вечір пам’яті знаного нашого земляка – педагога, композитора, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Ходаківського

 Творчість Олександра Володимировича Ходаківського ще не отримала належної оцінки критики, але достеменно відомо, що він був людиною видатного і багатогранного таланту і  залишивпісля себе значний творчий доробок і багато талановитих учнів.  Олександр Володимирович був безмежно закоханий у мистецтво гітари  і  став автором мистецьких та просвітницьких програм з історії виконавського мистецтва гри на гітарі на Волині і відкрив для нас  ім’я видатного нашого земляка, гітариста Марка Соколовського, якому присвятив щорічну концертну програму «Гітара – ніжна любов мого серця».

  О.В.Ходаківський став фундатором та першим педагогом класу класичної гітари у Житомирському музичному училищі ім. В.С.Косенка та музичних школах №1 та №3, з якими його пов’язувала багаторічна творча дружба.  Серед його вихованців – викладачі дитячих музичних шкіл області, житомирського училища культури та мистецтв ім.І.Огієнка, солісти, артисти оркестрів, музикознавці, 10 лауреатів та дипломантів національних та міжнародних конкурсів класичної гітари.

Олксандр Ходаківський був з тих наших земляків, з тих житомирян, яким завжди будемо пишатися і кого нам усім буде дуже не вистачати. Він був спправжнім другом нашої бібліотеки, з яким у нас було багато творих планів.