Вже не один рік централізована  бібліотечна система Житомира працює над наповненням закладу новим сучасним сенсом. І  на цьому шляху має чимало справжніх успіхів.

Впроваджено багато змістовних проектів для  дітей, молоді та людей поважного віку, які отримали визнання житомирян.  Всього не перерахувати. Це й впровадження електронного читацького квитка  та організація комунікаційних центрів,  де кожен може отримати  вільний доступ до  інтернет-послуг;  це діяльність дитячого  Табору книголюбів та клубу  любителів танцю для людей поважного віку «Ретро» та багато інших.

     Сьогодні  ЦБС впевнено стоїть на шляху реформування,  з готовністю вивчаючи вітчизняний  і міжнародний  досвід і можливістю поділитися власним. З цією метою представники Централізованої бібліотечної системи  Житомира  сьогодні гідно представляють обласний центр на Х Львівському Міжнародному  бібліотечному форумі.  Аби звірити вектор розвитку житомирських міських бібліотек  з  досвідом роботи закладів в інших регіонах країни,  політикою уряду  щодо реформування  галузі, так би мовити – звірити годинники.

Дисксіїї і обмін досвідом відбудуться за наступними темами:

-      «IT  у бібліотеці: кули йдемо ?!

-      «Бібліотека на підтримку реформ, кращі практики»

-       «Нові освітні концепції: зміни реальні чи формальність»

-      «Бібліотека для дітей: ідей для майбутнього»

-      «Європейський стиль нової бібліотеки» тощо.