21 серпня 2019 року, об 11.00 у Центральній міській бібліотеці імені Василя Земляка відбудеться відкриття виставки п’яти картин  народного художника України Миколи   Максименка.

 Цією подією   розпочато реалізацію культурно-мистецького проекту  «Земляк і земляки». Проект має об’єднати  навколо імен видатних наших краян, які силою свого таланту    підносили Україну,  усіх, хто не стоїть осторонь   процесів розбудови нашої держави.

      В рамках проекту передбачаються  - історичні дослідження ролі видатних наших земляків у загальноукраїнському культурному спадку,  створення художньої меморіально-історичної експозиції, присвяченої життю і творчості  Василя Земляка,  літературніі гостини із знаними діячами літератури і мистецтва тощо.

Виставка  видатного житомирянина, лауреата Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, Миколи Антоновича  Максименка,  приурочено 95-річчю від дня народження майстра.  Художньо-філософську роботу Миколи Максименка «Надвечір’я», представлену на виставці і написану художником у трагічно пам’ятному 2014-ому році, вдова художника, заслужена журналістка України Валентина Забродвська  передала в дар  бібліотеці ім.В.Земляка для  розвитку проекту «Земляк і земляки». Робота несе в собі заряд  напруженого очікування перед світанком.

       На виставці представлені унікальні роботи - знамениті «Максименкові натюрморти», з якими він увійшов до золотого фонду українського образотворчого мистецтва.