або за якими принципами будують роботу у Таборі книголюбів

У Літньому  Таборі книголюбів, що діє при Центральній міській бібліотеці     ім. В. Земляка, завершується друга зміна. І це –  трішки сумне розставання заради нових зустрічей. Адже дружба, яка народилася у бібліотеці, житиме у серцях дітей і дорослих.

  Чого, насправді, хочуть діти? Над цим запитанням замислювались бібліотекарі Централізованої бібліотечної системи м. Житомира, організовуючи програму перебування дітей у Літньому таборі книголюбів. Завдяки фільмам «Чого хочуть чоловіки»  і «Чого хочуть жінки»  ми знаємо, чого хочуть дорослі. Бібліотекарі знають, що діти хочуть найголовніших на світі речей, які насправді і не речі. Вони хочуть поваги, вони хочуть любові. Усі конкурсні програми у таборі – хто найспритніший, хто найбільш ерудований та інші, не виключаючи елементу змагань, тим не менше не носять оціночних характеристик. На конкурсі «Файна кралечка» для дівчаток, наприклад, не обирали одну  переможницю. Було стільки номінацій, скільки учасниць. І кожна з дівчаток урочисто отримали свій титул і свою корону. Хтось  - за гарну посмішку, хтось за привітність, а хтось просто за веселу вдачу.  За такою системою вимог будувалися й проведені в таборі ерудит-конкурс «Розумники і розумниці», психологічна гра «Козаки-розбійники»», «Веселі віршолюбики», літературно-психологічний інтерактив «Ти мій друг і я твій друг».  Кожен з учасників отримав визнання і  заочувальні призи.

      « Найголовніше,  - вважають організатори табору, - проводити час разом з дітьми і навчати, граючись. А ще - дослухатися і довіряти своїм маленьким вихованцям». Хтось з дітей хоче, щоб тато любив маму, а  хтось -   «навчитися нічого не боятися», хтось хоче хомячка додому, а хтось  - «щоб на мене не кричали». Про ці та інші свої бажання діти відверто, часом з гумором, а часом серйозно говорять  під час різноманітних програмних заходів у таборі.

    Серед переліку заходів  - рухливі ігри, спортивні змагання на свіжому повітрі,  екскурсії в музеї і на відомі підприємства  міста, зустрічі з дитячими письменниками, фахівцями національної служби поліції, Центру зайнятості тощо. Нікого не лишають байдужими заняття у театрально-танцювальному колективі, де  під керівництвом фахівця діти ставлять дитячі казки.  

Бажаними для дітей є години читання у таборі, під час яких спілкування з книгою відбувається у різних формах – читання вголос дітьми і дорослими, обговорення прочитаного. Спілкування з книгою є те, чому в таборі приділяють особливу увагу. Бо саме книга може навчити, розрадити і надихнути.

    Свої знання літератури і любов до неї продемонстрували діти на конкурсі «Веселі віршолюбики», декламуючи улюблені вірші, презентуючи улюблені  книжки. Талановито у виконанні  житомирських школярів звучали у стінах бібліотеки вірші Т.Шевченка, Л.Костенко, В.Сосюри. Читацьку зрілість продемонстрували Сашко Данилюк, Софія Камінська, Софія Стрежелецька, Синюк Юлія та інші діти, які під час конкурсу з пустотливих непосидьків раптом перетворились на талановитих читців серйозної поезії.