Динамічний ритм міста і зайнятість батьків, які нерідко приходять до бібілотек зі своїми малюками, змусили керівництво Централізованої бібліотечної системи м.Житомира  замислитись над тим, як зробити відвідування книгозбіреньдля  більш зручним і привабливим для користувачів.

Так з’явилась ідея створення дитячих кімнат у міських бібліотеках, де батьки можуть залишити своїх малюків, поки  вибирають собі літературу або й разом з ними провести час захоплююче і з користю.  Ідею підтримала міська влада, яка ефективно працює в напрямку створення єдиного сучасного культурного простору обласного центру.  На створення дитячих кімнат було виділено 234 000,00 грн (Бюджет розвитку). Нинішнього року освоєно 146 600,00 грн, і  закуплено дитячі меблі,  телевізори, килимове покриття тощо.

      Яскраві і зручні дитячі меблі, різнокольорові м‘які диванчики і пуфи, і звичайно, іграшки - машинки, м’ячики, ляльки, настільні ігри і конструктори, пазли і розмальовки. Ось неповний перелік того, що чекає малюків у дитячих кімнатах, які відкрилися нещодавно у шістьох  бібліотеках Централізованої бібліотечної системи Житомира. Ігровий простір кімнат наповнений різноманітними засобами розвитку дитини, до послуг маленьких відвідувачів великий вибір дитячих книжок у вільному доступі, мультфільми та кінострічки, дитяча музика.

   Дитячі кімнати створені  та працюють в наступних бібліотеках-філіалах комунального закладу «Централізована бібліотечна система» ЖМР:

-         Бібліотека-філіал №1 (вул. Київська, 36)

-         Бібліотека-філіал №3 (вул. Хлібна, 29)

-         Бібліотека-філіал №4 (вул. В. Бердичівська 66/30)

-         Бібліотека-філіал №8 (вул. Офіцерська, 1)

-         Бібліотека-філіал №16 (вул. Чехова, 4)

-         Центральна міська бібліотека ім. В. Земляка (вул. Добровольчих батальйонів, 3)