Усі, дні що передували  світлим Великоднім святам, в кожному з філіалів Централізованої бібліотечної системи м.Житомира відвідувачі і друзі закладу -  дорослі і діти -  мали можливість у дружньому колі створити власну писанку або крашанку.  За доброю розмовою, за цікавою розповіддю.

І  це вже стало доброю традицією міських бібліотек – згуртовувати містян у дні свят і визначних дат.

 У бібліотеці-філіалі №3 відбувся цикл народознавчих заходів «Весняний святолік:Великдень». Усі охочі мали змогу взяти участь у майстер-класах з писанкарства, розпису мальованок, виготовлення великоднівх увенірів у різних техніках. А можна було позмагатися у народознавчій вікторині, навчитися співати великодніх пісень і грати у великодні ігри та забави. В цьому допомагали відвідувачам учасники зразкового фольклороного колективу «Джерельце» та дитячого клубу розвитку «Вулик».

 Маленькі відвідувачі, які брали участь у майстер-класах, отримали від громадської організації «Житомирський обласний Союз українок» святкові подарунки.

 

    У бібліотеці-філіалі №14 бібліотекарі розповідали учням житомирського екологічного ліцею №24, про символіку кольорів, які використовуються при виготовленні крашанок  та про орнаменти – при створенні писанок. З інтересом слухали школярі розповідь бібліотекарів про  унікальні техніки декорування яєць, які використовуються у ріхних країнах світу.

 бібліотеці-філіалі №8, маленькі читачі знайомились з історією виникнення великодніх свят, народними традиціями та звичаями святкування. Діти здійсними віртуальні подорож у Музей писанки, відшукували рецепти приготування смачних великодніх свят. Разом з бібліотеарями та художницею Ольгою Швець діти  на базі Biblio-Art майстерні виготовляли великодні сувеніри у техніці де-купаж, святкові листівки, підставки для яєць з солоного тіста, великодніх зайців з паперу.