17 січня 2017 року була ухвалена  Постанова  Верховної Ради України №1822-VІІІ «Про встановлення Дня українського добровольця», який відзначається щорічно 14 березня. Ця дата  -  невипадкова. Адже, саме 14 березня у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці  для формування першого добровольчого батальйону.

 День українського добровольця  був встановлений з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Хто ж такі добровольці? Доброволець – це той, хто вступає в армію з власного бажання, добровільно. Українські добровольці – захисники незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Останнім часом ми часто чуємо слова «добровольчі батальйони». Що це за формування? Добровольчі військові формування України (Добровольчі батальйони чи Добробати) – це військові. Поліцейські та парамілітарні формування, вступ до яких відбувається на добровільній основі, створені у 2014 році у відповідь на російську агресію з метою захисту територіальної цілісності та суверенітету України. ( Парамілітарне - утворення, що має військовий характер або наближений до нього, але при цьому формально не входить до складу збройних сил).

Неможливо переоцінити роль українських батальйонів в історії України. Ось  факти, коли ці формування творили історію:

·        Запорозька Січ – воєнізована структура з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну;

·        Легіон Січових стрільців формувався лише на добровольних засадах;

·        Революція гідності та початок воєнних дій на Сході України;

·        500 добровольців, що 14 березня 2014 вирушили прямо з Майдану на тренувальну базу під Києвом, та дали змогу провести мобілізацію та підготувати собі професійну заміну.