В бібліотеках Централізованої бібліотечної системи м.Житомира тривають заходи, присвячені 205-ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Отриманий у ході  святкування ювілею великого Кобзаря бібліотечний досвід стане іще однією сходинкою увічнення великого українця

  

 Щороку  у бібліотеці філіалі №1 проводиться  Шевченківське свято, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово серцем.

  Дитяча бібліотека на Київській запросила учнів гуманітарної гімназії №23 на поетичний зорепад «Вірші великого Кобзаря – дітям». Бібліотекарі запропонували малечі  перегляд відеопрезентації «Дітям про Тараса Шевченка», з якої дітки дізналися про нелегке життя поета.  

У цей день у бібліотеці  Шевченківське слово звучало із уст наймолодших читачів. Діти читали вірші великого Кобзаря не тільки напам’ять, а й з різних носіїв інформації – книжок, планшетів, мобільних телефонів, електронної книжки. А, міні-вікторина по творах Шевченка, показала гарне знання дітьми віршів поета.

   А ще бібліотекарі запропонували дітям водити гру-хоровод «Подоляночка» , в яку, можливо, грав маленький Тарасик. Родзинкою свята став флешмоб, під час якого діти з літер утворили слово «Кобзар»!!!

       У відділі абонементу Центральної бібліотеки ім. В.Земляка для студентів Університету людей поважного віку пройшов літературний марафон «Струни Кобзаревого серця». Вірші великого поета у виконанні людей, за плечима яких багато років  трудового життя, відрізнялися особливою наповненістю. Колишня вчителька ЗОШ-17 Євгенія Леонідівна Корнійчук твори Шевченка читає з дитинства і кожен раз відкриває їх по-новому. Твори поета у її виконанні звучали переконливо і натхненно. Загальновідомі  поезії «Думи мої, думи» «Садок вишневий коло хати» студенти декламували напам’ять по черзі, а потім заспівали пісні на слова поета. Найкращих читців, яких обрали самі студенти, було нагороджено значками «Житомир читає Шевченка». Переможцями марафону стали Н.Л.Олефір, Є.Л.Корнійчук, П.Я.Бішук, О.І.Одинець.

       Наступного дня до читальної зали Центральної міської бібліотеки ім..В.Земляка завітали учні 2-г класу Житомирської спеціалізованої школи №20. Для них булв підготовлений відео-салон «Дітям про Тараса Шевченка». Діти переглянули відео-фільм про життєвий і творчий шлях геніального українця, а дізнатися про Шевченка-художника дітям  допоміг один з уроків мудрої тітоньки Сови – «Казки картинної галереї». У відділі абонементу бібліотеки учні ЗОШ №30 взяли участь у заходах, присвячених шевченківським дням, декламували вірші великого Кобзаря, виконували пісні на його поезію.

    

     У бібілотеці-філіалі №16 учні 4-а класу ЗОШ №16 потрапили у літературно-поетичну вітальню «Велич Тарасового слова», де переглянули відео-ролики про життя і творчість поета,  створили пазл-репродукцію картин Т.Г.Шевченка.

       

   Шевченківські дні у бібліотеках міста тривають